Elektromanyetik Debimetre

Elektromanyetik metreler 60 yıldan daha uzun süredir bir çok endüstride kullanılmaktadır. Elektriksel iletken sıvıların ölçümü için kullanılan ve hacimsel ölçüm yapan debimetrelerdir. Endüstri dünyasında kullanıldıkları başlıca alanlar su&atık su, maden, gıda, ilaç, kağıt ve kimya endüstrileridir.

İncele

Coriolis Debimetre

Sıvı ve gazların ölçümü için kullanılan debimetrelerdir. Kütlesel veya hacimsel akış ile eşzamanlı olarak yoğunluk, viskozite ve sıcaklık da ölçebilirler. Ölçüm sonucu basınç, sıcaklık yoğunluk ve viskozite gibi proses koşulları ve sıvının fiziksel özelliklerinden bağımsızdır.

İncele

Ultrasonik Debimetre

İletken olmayan sıvıların ve gazların akış ölçümünü boru dışından (clamp-on) veya hatta (inline) olarak yapabilen debimetrelerdir. Kısa süreli ölçümler için portatif model yaygın olarak kullanılmaktadır. Agresif sıvılar ve yüksek basınçlı proseslerde kullanımı avantajlıdır. Ölçüm sonucu basınç, sıcaklık, yoğunluk ve viskoziteden bağımsızdır.

İncele

Vorteks Debimetre

Sıvı, buhar ve gaz ölçümünde kullanılabilen debimetrelerdir. Sıcaklık ve basınç kompanzasyonu ile buhar ve gazların kütlesel olarak da ölçümü mümkündür.

İncele

Termal Debimetre

Gazlar ve sıvılar için kullanılan ve doğrudan kütlesel ölçüm yapan debimetrelerdir. Ölçüm aralığı (1:100 e kadar) oldukça geniştir. Temel kullanım alanları hava, CO2, argon, azot, oksijen ve doğalgaz ve biyogaz ölçümüdür.

İncele

Fark Basınç Debimetre

Her elektromanyetik debimetre’nin ölçüm tüpünün içerisinde 2 adet bobin bulunur. Bu bobinler üzerine yerleştirilen metal parçalar yardımıyla ölçüm tüpünün kesit alanı boyunca sürekli bir manyetik alan oluşturur.

İncele